Drukuj

Wytyczne dla zakładów ubezpieczeń dotyczące dystrybucji ubezpieczeń

on 27 października 2015.

W toku prac nad przyjęciem Rekomendacji U, dotyczącej zagadnień z zakresu bancassurance, adresowanej do podmiotów sektora bankowego, organ nadzoru zidentyfikował nieprawidłowości w poszczególnych obszarach działalności zakładów ubezpieczeń w ww. zakresie.

Drukuj

Poślizgnąłeś się na chodniku?

on 27 października 2015.

Ubezpieczenia Odszkodowania. Zima to trudny okres dla właścicieli i zarządców nieruchomości, zobowiązanych do usuwania śniegu z chodników oraz sopli, nawisów lodowych i śniegowych z dachów obiektów budowlanych.

Drukuj

Zarząd spółki zapłaci PIT od firmowej polisy

on 27 października 2015.

Składki ubezpieczeniowe regulowane przez spółkę, a dotyczące polis przyznanych menedżerom stanowią ich przychód podatkowy.

Drukuj

Zasady odpowiedzialności za zalanie cudzego mieszkania

on 27 października 2015.

Sąsiad poniesie odpowiedzialność odszkodowawczą za zalanie mieszkania. Trzeba mu jednak wykazać winę, a przynajmniej zaniedbanie

Drukuj

Zadośćuczynienie za śmierć nienarodzonego?

on 27 października 2015.

Możliwe jest zadośćuczynienie za śmierć nienarodzonego w sytuacji, gdy w wyniku wypadku ginie matka i dziecko, a do porodu – nawet martwego – w ogóle nie doszło – orzekł Sąd Najwyższy.

Drukuj

Strasburg: za bezpieczeństwo w szkole publicznej odpowiada państwo

on 27 października 2015.

Nastolatek dźgnął nożem innego nastolatka przed szkołą publiczną. Państwo nie wywiązało się ze swego obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa na terenie szkoły, to na nim spoczywa zatem odpowiedzialność za naruszenie prawa do życia – uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka

Drukuj

Nawet z EKUZ leczenie za granicą może być kosztowne

on 25 lipca 2014.

Niemal 70 proc. turystów przyznaje, że nigdy nie sprawdzali na jaką refundację kosztów leczenia za granicą mogą liczyć w przypadku wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa przez ośrodek IMAS. Taka postawa to błąd, ponieważ EKUZ zapewnia zazwyczaj refundację jedynie części poniesionych kosztów leczenia, a niektórych świadczeń nie obejmuje w ogóle.

Kontakt z nami

Brokerskie Biuro Ubezpieczeń RAK Sp. z o.o.
ul. Borowska 246 b/2  Wrocław 50-558

tel. 71 785 46 72  / 73
biuro@rakbroker.pl

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Lata doświadczeń

Pośrednictwem w zakresie ubezpieczeń zajmujemy się od roku 1994, natomiast od roku 1998 funkcjonujemy jako biuro brokerskie.