Nawet z EKUZ leczenie za granicą może być kosztowne

Niemal 70 proc. turystów przyznaje, że nigdy nie sprawdzali, na jaką refundację kosztów leczenia za granicą mogą liczyć w przypadku wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Ubezpieczeniowej Europa przez ośrodek IMAS. Taka postawa to błąd, ponieważ EKUZ zapewnia zazwyczaj refundację jedynie części poniesionych kosztów leczenia, a niektórych świadczeń nie obejmuje w ogóle.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Z badania przeprowadzonego w czerwcu dla Grupy Ubezpieczeniowej Europa wynika, że 79 proc. Polaków wyjeżdżających za granicę słyszało o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). 69 proc. turystów nigdy jednak nie sprawdzało zakresu ubezpieczenia, objętego Kartą w kraju, do którego wyjeżdżają. Niemal 20 proc. badanych jest przekonanych, że EKUZ pokryje całość kosztów leczenia, a 47 proc. przyznaje, że nie wie, czy Karta zapewni im pełną refundację kosztów leczenia. Jednocześnie aż 58 proc. ankietowanych nie korzysta z możliwości dodatkowego ubezpieczenia się. Tymczasem Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego stanowi podstawę do zwrotu jedynie części kosztów leczenia poniesionych za granicą, a niektórych świadczeń nie refunduje w ogóle.

Wyruszając na zagraniczną wycieczkę, każda osoba objęta społecznym ubezpieczeniem zdrowotnym może zawnioskować o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uprawnia ona do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w państwach Unii Europejskiej oraz państwach członkowskich EFTA. Karta jest wydawana bezpłatnie przez właściwy oddział Narodowego Funduszu Zdrowia na wniosek ubezpieczonego. Składając wniosek, należy pamiętać, aby dołączyć do niego dokument potwierdzający prawo do ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie podróży

Ponadto istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego za pośrednictwem naszego serwisu. Aplikacja online umożliwia zakup ubezpieczenia podróży dostosowanego do potrzeb każdego klienta. Wystarczy podać swoje dane, obliczyć składkę, zapłacić kartą płatniczą lub przelewem internetowym, a polisa zostanie wysłana na podany przez klienta adres e-mail.

Zapraszamy do współpracy

Pozostajemy do dyspozycji, a odpowiedzi na wszelkie pytania, pomogą Państwu w podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy.

Podanie imienia i nazwiska jest wymagane
Podanie nazwy firmy jest wymagane
Podanie adresu e-mail jest wymagane
Podanie numeru telefonu jest wymagane
Wybranie tematu jest wymagane
Wyrażenie zgody jest wymagane