Ubezpieczenia domów i mieszkań

ubezpieczenie domu i mieszkaniaDo najczęściej wybieranych ubezpieczeń należą polisy chroniące domy i mieszkania. Dom stanowi często dorobek całego życia i zabezpieczenie na przyszłość, jego utrata oznacza zatem katastrofalne szkody dla właściciela i jego rodziny. Choć na co dzień wolimy nie myśleć o potencjalnych nieszczęściach, warto pamiętać, że pożar czy wybuch są w stanie unicestwić wieloletni dorobek w ciągu krótkiej chwili. Wykupienie ubezpieczenia, które zapewnia pomoc finansową w wypadku zniszczenia czy utraty domu, jest wyrazem odpowiedzialności i dalekowzroczności. Powiedzenie „przezorny zawsze ubezpieczony" znajduje tu wyjątkowo trafne zastosowanie.

Standardowo ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy zniszczeń powstałych w wyniku zdarzeń losowych, do których należą m.in. pożar, uderzenie pioruna, zalanie, huragan, powódź, grad, wybuch, osuwanie się ziemi itp. Zabezpiecza również dom/mieszkanie na wypadek włamania i kradzieży, co oznacza, że z polisą możemy czuć się spokojnie o nasz dobytek, będąc w podróży czy na wakacjach.

W ramach ubezpieczenia domu/mieszkania można dokupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które obejmuje swoim zakresem szkody wyrządzone osobom trzecim. W takim wypadku, gdy np. gdy nasza wadliwa pralka zaleje mieszkanie sąsiada, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni nas przed koniecznością pokrywania strat z własnej kieszeni.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z indywidualnej oferty lub gotowego programu ubezpieczenia domów i mieszkań.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami lub przejdź na stronę Stowarzyszenia Ubezpieczonych.

Kontakt z nami

Brokerskie Biuro Ubezpieczeń RAK Sp. z o.o.
ul. Borowska 246 b/2  Wrocław 50-558

tel. 71 785 46 72  / 73
biuro@rakbroker.pl

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Lata doświadczeń

Pośrednictwem w zakresie ubezpieczeń zajmujemy się od roku 1994, natomiast od roku 1998 funkcjonujemy jako biuro brokerskie.